Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich

Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich


,,Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka” /Hugo Steinhaus/

W dniu dzisiejszym (5 czerwca) odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich. Celem konkursu było rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych oraz kształtowanie umiejętności logicznego myślenia. Wzięło w nim udział 11 uczestników z 6 szkół z terenu naszej gminy: Łososiny Dolnej, Żbikowic, Rąbkowej, Tęgoborzy, Michalczowej i Witowic Dolnych. Uczestnicy przez 60 minut zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez doradcę metodycznego p. Alicję Kolbusz z Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu. Każdy z uczestników wykazał się ogromnym zaangażowaniem i umiejętnościami, które są godne najwyższego uznania. Chcemy serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom konkursu, gdyż w tym roku poziom był bardzo wyrównany. Niezależnie od zajętego miejsca, każdy z Was jest zwycięzcą! 🏆🎖 Wasza odwaga, aby zmierzyć się z wyzwaniami matematycznymi, zasługuje na wielkie brawa.

I miejsce: Stanisław Malinowski (SP Tęgoborze), Maksymilian Chełmecki (SP Żbikowice), Miłosz Klimek (Michalczowa), Antoni Grabczyk (SP Rąbkowa)

II miejsce: Jan Karwala (SP Witowice Dolne)

III miejsce: Maksymilian Bednarek (SP Tęgoborze), Bartłomiej Oleksy (SP Łososina Dolna), Patryk Rosiek (SP Żbikowice)

Gratulujemy również pozostałym uczestnikom, którzy znaleźli się zaraz za podium: Piotr Pasiut (SP Rąbkowa), Ewa Litwińska (SP Witowice Dolne), Wojciech Sromek (SP Łososina Dolna).

Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom, którzy przygotowali swoich uczniów do konkursu.

red. Ewa Cetnarowska

Skip to content